sadecerock.yetkin-forum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zonaria____

Zonaria____ Empty Zonaria____

Mesaj tarafından YÖNETİM Ptsi Eyl. 22, 2008 1:59 pm

Zonaria grubu kim mi ? Amatör Death Metal grubu , İsveç'ten. Öncelikle grubu biraz tanıyalım.Grup 2005 yılında ilk demolarını "Evolution Overdose" çıkardı.2006 yılında ikinci demoları olan "Vendered In Vain" ile yoluna devam ediyor. Albümün mixajını Jonas Kjellgren (Scar Symmetry,Centinex, Incapacity, Carnal Forge, Steel Attack) yapmış.
Grup elemanlarının yaşları 16-19 arası değişiyor.Yaş ortalaması oldukça düşük olan bir grup için süper bir çalışma ortaya konulmuş. Buna da değineceğim. Ayrıca grup, "Impaled Nazarene" ile de 2 haftalık bir tura çıkmış.

Demonun ilk parçası demoya ismini veren parça "Vendered In Vain".Çok kısa bir introdan sonra parça hızlı davulları ile dikkat çekiyor.Aynı zamanda aksak ritimler mevcut.Parçada klavyeler iyi bir hava katmış.Uyum iyi sağlanmış."Gaz" parça tabiri sanırım uygun olur. Agresifliği vokaller sağlamış.

İkinci bir parça "Attending Annihilation"nın da "Vendered In Vain"den az kalan bir tarafı yok.Ayrıca clean vokaller kullanılmış ve başarılı olmuş.Parçadaki melodi bu bölümlerde vokallere taşınmış.Burada agresifliğin ve duygusallığın bir harmonisinden söz edebiliriz.

"Ravage The Breed" son parça ve cidden gaz bir parça olmuş.Diğer parçalardan kalite olarak farklı değil.
Yapı olarak benzer yanlar var.

Sonuç olarak demo bence iyi ve grup gelecek vaad ediyor.Aslında iki demosu olan bir grup genelde amatör yanlar sergiler ama Zonaria pek de amatör değil.Grup hakkında bilgisi olmayan birinin bu parçaları dinlediğinde ögrendiklerinden sonra şaşıracağına eminim.17 yaş ortalaması olan bir grup için mükemmel bir çalışma bence.Sweedish Death'in biraz progressivelikle yoğrulmuş tarzını sevecek herkese tavsiyem dinlesinler.Sitelerinden spacelerine ulaşabilirsiniz.

Simon Berglund - Vocals, Lead Guitars
Emil Nyström - Guitar
Emanuel Isaksson - Drums
Jerry Ekman - Bass
YÖNETİM
YÖNETİM
sadecerock.
sadecerock.

Kadın