sadecerock.yetkin-forum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Simpleplan__

Simpleplan__ Empty Simpleplan__

Mesaj tarafından YÖNETİM Ptsi Eyl. 22, 2008 2:10 pm

1999 yılında montreal, kanada`da kurulan bir pop punk grubudur. beş elemanın hepsi de quebec bölgesinde büyüyen fransız asıllı kanadalı`lardır. grup iki albüm yayımlamıştır no pads, no helmets... just balls (2002) ve still not getting any (2004); bunun yanında iki tane de canlı cd`si vardır live in japan (2002) ve mtv hard rock live (2005).

geçmişi

grubun kökenleri aslında 1995 çıkışlı reset grubuna dayanır. reset 1997`de ilk albümünü çıkardığı zaman mxpx, ten foot pole ve face to face gibi gruplarla turneye çıkıyordu. pierre bouvier ve charles-andré (chuck) comeau da bu gruptaydı o sıralarda. 1999`un sonuna doğru ise simple plan grubunu oluşturmak için buradan ayrıldılar.

grubun adının nereden geldiği tam olarak bilinmemektedir. elemanlar farklı cevaplar vermekle birlikte gerçek bir "iş"ten kurtulmak için bir grup kurmanın kolay bir yol olacağını düşündüklerinden akıllarına bu ismin geldiğini söylemektedirler. bouvier ise yakın bir zamanda "bir grup kurmak zengin olmak için en basit plandır" diyerek grubun adıyla ilgili yeni bir şey söylemiştir.

citroen araba markasının dünyada gösterilen reklamlarında çalan "velcome to my life" parçası bu gruba aittir.

diskografi

stüdyo albümleri

* no pads, no helmets...just balls (2002) #35 us [2x platinum], #29 aus, #38 can [4x platinum], #1 jp (2x platinum)
* still not getting any... (2004) #3 us [platinum], #6 aus [2x platinum], #5 can [4x platinum], #6 jp [platinum], france #12
* 3. stüdyo albümü (henüz ismi bilinmiyor) (late 2006 or early 2007)

live albums

* live in japan 2002 (2002)
* live in anaheim, ca febrvary 21, 2004 (2004) (satılmadı, 25000 kopya promosyon olarak verildi.)
* mtv: hard rock live (cd/dvd) (2005)
YÖNETİM
YÖNETİM
sadecerock.
sadecerock.

Kadın