Primal Fear__

Aşağa gitmek

Primal Fear__

Mesaj tarafından YÖNETİM Bir Ptsi Eyl. 22, 2008 1:57 pm

Bugün metal adına yapılan en iyi işlerden bahsediyorsak tartışma Primal Fear'a doğrudur. Böyle düşünmüyorsanız gerçekler buradadır.
İlk albüm olan Primal Fear ‘’German Media Control MP Charts’’ Mart 1998’ de 48. sıradan yükseldi. İkinci albüm ‘‘Jaws Of Death’’ Temmuz 1999’ da 49. sıradan listeye girdi. Fakat bunun daha büyük bir başarı olduğunu kabul edebilirsiniz. Nedeni ise Heavy Metal dünyasındaki büyük değişiklikti. Bu başlangıç Dünya turları büyük bir başarı getirdi. Geriye kalan her yere ve özellikle Primal Fear histerisinin bir türü olan Brezilya, Japonya ve İspanya gibi ülkeler hesaplandı. Benzer şekilde Almanya da kulüpleri doldurarak şaşırttı. Ne tür bir tehdit olduğunu anlayamadılar. Ralf (Vokal – Eski Gamma Ray vokali), Mat Sinner (Bas ve ikinci vokal- Sinner Üyesi) Stephen ve Tom (Gitarlar) ve Klaus Sperling (Baterist) en yeni konser kayıtlarını satışa sundular. Grup DoD turundan önce Tom’ un yerine geçecek birini bulmalıydı ve bu olağan çözüm uzak değildi. Henry Wolter (Thunder Head) Tom ile Sinner grubunda çalacak kusursuz bir üyeydi.

Çünkü Mat’ in sadece iyi bir arkadaşı değil aynı zamanda en iyi Rock gitaristleri ve kusursuz söz yazarları arasındaydı. Yeni Primal Fear ‘‘Sold Out’’ adında yeni bir gösteriye başladı. Sıra kaliteyi denemeye geldi. Kayıtlar şimdiye kadar ki en iyi gösterilerden biriydi. Bu uygun zindelik Primal Fear’ a ‘’Nuclear Fire’’ adlı albümü için söz yazmayı başlattı. Sonuç Primal Fear’ın şimdiye kadar ki en ağır ve güçlü albümüydü. ‘’Angel In white’’ ( İlk video klipleri) ile oyuna başladılar. Primal Fear hiçbir gruba benzemeye istekli değildi. Tipik Primal Fear parçaları ikili gitar soloları, öldürücü riffler ve cazip nakaratlara damgasını vurur. ‘’Angel In white’’ gibi bir klasik Primal Fear’ın konser setinde çoktan yerini almıştı.

Stephen ile Henry arasındaki uyuşma sahnedeki en heyecan verici gitar takımlarından biriydi ve Dünya sınıfında baterist Klaus ile bas gitarist Mat Sinner (Nucler Fire, Kiss of Death, Eye of Angel ve Now or Ever) ile Dünya kreasyon sınıfını eziyorlardı. Ralf’in hala olağanüstü bir vokal olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Buna ‘’Nuclear Fire’’ ile emin olacaksınız. Ralf bunun kadar sıra dışı bir parça söylememişti. Duyacağınız yeni bir ses ve Primal Fear koroları hiç bu kadar güçlü olmamıştı. En iyi parçalarından biri olan ‘‘Bleed for me’’ yi Ralf kadar duygulu şekilde başka birinin söyleyemeyeceğini kanıtladı. Bu parça metal tarihinde ki en iyi parçalardan biri olacaktı. Nitekim bu parça metal tarihindeki en büyük parçalardan biridir. Kayıtlar Mat tarafından hazırlandı. ‘’Nuclear Fire’’ ses kalitesine yeni standartlar getirdi. Albüm ‘’Hollywood Blasers’’ da kaydedildi. Hiçbir metal albümü kaydedilmeden önce bu kadar güçlü değildi. ‘’Nuclear Fire’’ nın dört ülkede satışı planlandı. Almanya, İtalya, İsviçre ve Japonya. Ardından gelen Avrupa turu çok başarılıydı. Primal Fear 10 ülke ve misafir grupları olan ‘’Children of Bodom’’ ve ‘’Scared Stell’’ grupları ile etkileyici konserler verdiler. İlk konserleri New Jersey eyaletindeki ‘’The Metal Meltdown’’ aldı turneleriydi. Daha sonraki cumartesi için efsanevi ‘’Mİlwakuee Metalfest’’ takip etti.

Fakat Avrupa Açık Hava Festivalini de unutmamalıyız. Daha sonra ‘’Metal Commando’’ festivali kuruldu. Gods Of Metal (İrlanda), Bloodstock (İngiltere), Graspop (Belçika), Wacken (Almanya), Summer Breeze, Wacken gösterisi satışa sunacakları ilk konser DVD’ sinin temeli olmalıydı ve gösteri DVD haline getirildi. 29 Nisan 2002’ de 4. albümleri olan ‘’white Sun’’ ı kaydettiler. Yeni kayıtlar ‘We go down’, ‘Light years from home’, ‘white sun’ kadar dinleyicilerini tekrar vahşi bir güçle etkilediler. Bu % 100 Primal Fear ve saf Heavy Metal’ dir. Bu çıkışta biraz fark vardı. Bu kayıtlarda hiçbir ateş yoktu. Fakat grubun uzun dönem Coverlarını hazırlayan Stephan tarafından coverlanmış en etkileyici kayıtlardandır. ‘white Sun’ albümüne kartalların göçünü anlatan sözler yazdılar. Sözler - yeryüzü harap olmuş ve yaşamak için tek bir şans olan başka bir gezegen bulmak tek şanstır. En azından müzik bitmedi -. ‘The Metal Command’ın sözleri yeni bir yaklaşımla yazıldı. Gitarlar için daha çok olanak, sololar, düzeltmeler, farklı alışkanlıklar ve özellikle vokal çizgisi için gerçekten sıkı çalıştılar.


Bu hedefleri ‘’The House Of Music Studios’’ da Kasım ayında kayıtlar başladılar. Daha önce El Paso/ Teksas’ da bulunan ‘’Sonic Ranch’’e taşındılar. Ocak 2002’nin ortasında kayıtlar bitti. Primal Fear en güçlü kayıtlarını yaparak tecrübelerinden ve kendilerinden çok bahsettirdiler. Almanya albümü olan ‘’white Sun’’ ın planı yapıldı. Primal Fear’ ın efsane başarısını anlatan 55 yeni bölüm hazırlandı. 11 ülke, 30 konser dinleyicilerin tepkisiyle Avrupa da baştan başa büyük bir başarıydı. Primal Fear başarısını tekrar kanıtladı. Bu Primal Fear, dinleyicileri için enerji dolu ve büyük metal gösterileri yapabildiklerini gösterir.

‘’Metal Command’’ festivalinden kısa bir süre sonra Henry çok özel kararlardan dolayı ayrıldı ve yerine Tom’ un geçmesine karar verildi. Tom’un gruba katılışı VİA FUNCHEL Sao Paulo/ Brezilya da Kasım 2002’ de Kuzey Amerika’ yi içeren turda başarılı ve etkileyici görünüyordu. Nisan ve Mayıs 2003’ de birinci turları olan ‘Metal Gods’ başta olmak üzere Rob Halford, Testament ve diğerleri ile geçici bateristleri olan Randy ilelerdi. Kayıt için önemli bir turdu ama kayıtlar kısaydı. Yaz süresince başlıca Avrupa Açık Hava Festivali Blind Guardian, İspanya da The Metal Mania ( Hammefall ile ‘Breaking the law ‘ı unutulmaz bir şekilde çaldılar), Slovenya The Rock Otocec, The Wacken gibi Açık Hava Konserleri etkileyiciydi ve Summer Breeze festivalinden Randy daim baterist olarak tanıtıldı. Randy Annihilator grubundan günler önce ayrılmıştı. Birinci DVD’ leri olan ‘The History Of Fear’ uzunca bir süre beklendi. Bu DVD Kasım 2003 de piyasaya sürüldü.

Ek bir konser diski, muhteşem kayıtlar ve etkileyici metal basını incelemeleri içeriyordu. Bu süre boyunca ‘The Metal Command’ kayıt stüdyolarındaydı ve kariyerlerinde ilgi çekecek ve yaratıcıkları olan ‘‘Devil’s Ground’’ adlı yeni albümleri için toplantıya başladılar. 11 yepyeni parça ile ‘’Devil’s Ground’’ ın hikâyesi konuşuluyordu. Albümde ‘Die young’ adında bir bonus track bulunuyordu. ‘Suicide and mania’, ‘ The Healer’ veya ‘In metal’ gibi parçalar sadece birkaçıydı. ‘The Metal Command’ Primal Fear tarihine yeni standartlar kurdu. Tüm metal tutkunları için ilahi niteliğindeki ‘Metal is forever’ adlı ilk single albümü için İsveç Stockholm da öldürücü bir klip çekildi. Bu single Şubat ayında Dünya çapında çoktan piyasaya sürülmüştü. Asya ve Kuzey Amerika da İced Earth grubu ile Mayıs - Nisan 2004’ de Dünya turuna devam edildi. Ayrıca bu festivalin görünüşü A.B.D/ Clevelend de BW&BN G- Pack Weekend II de devam edilmesi düşüncesini kuvvetlendirdi.
avatar
YÖNETİM
sadecerock.
sadecerock.

Kadın
Mesaj Sayısı : 220
Nerden : rüzgarın savurduğu yerden
Kayıt tarihi : 20/09/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz