Sodom_____

Aşağa gitmek

Sodom_____

Mesaj tarafından YÖNETİM Bir Ptsi Eyl. 22, 2008 1:53 pm

Sodom 1980 yılı öncesinde Tom Angelripper (Bas/Vokal),Witchhunter (davul) ve Aggressor (Gitar) tarafından kurulmuştur. Grup Venom, Motörhead gibi üstatları kendine örnek almıştır. İlk demoları Witching Metal (1983) ve Victims of Death (1984) büyük bir sansasyon yaratmıştır. Grup bu başarılı çalışmalardan sonra Venom, Motörhead ve Iron Angel gibi baba gruplarında anlaşmalı bulunduğu Steamhammer firmasıyla 1984 yılında kontrat imzalamıştır. Daha sonra gitarist Aggressor gruptan ayrılarak onun yerine Grave Violator gruba dahil olmuştur ve grup ilk Ep’si ‘In The Sign Of Evil’ i kaydetmiştir. Daha sonra Grave Violator gruptan ayrılmış ve yerine Destructor geçmiştir.


Grup 1985 yılında Belçika da 1000 kişiye ilk konserini vererek büyük bir başarı yakalamış ve bunun verdiği şevkle ilk albümleri ‘Obsessed By Cruelty’ 1986 yılında kaydedilip piyasaya sunulmuştur. Kayıtlar tamamlandıktan sonra Destructor da gruptan ayrılmıştır. 1987 de "Expurse Of Sodomy" adlı EP sini çıkaran gruba Frank whitefire katılmıştır. Frank whitefire gruba yol göstererek yardımcı olmuştur. ‘Sodomy And Lust’ Ep si grup hakkındaki kritik tepkilere karşı pozitif bir etki yaratmıştır.

Aynı yıl 2. albümleri ‘Persecution Mania’ efsanesi piyasaya sürülmüştür. Bu albüm kusursuz bir Thrash Metal albümü olarak kabul edilmektedir ve grup bu albümle uluslar arası bir boyut kazanmıştır. 80 lerin kirli thrash sounduna sahip olan albümde Motörhead’in Iron Fist şarkısı da cover yapılmıştır. 1988 yılında bir başka efsanevi Thrash grubu olan Amerika’lı Whiplash ile Avrupa turuna çıkmışlardır. İlk konser albümleri ‘Mortal Way Of Life’ hemen bu turneden sonra piyasaya çıkarıldı. Albüm Duesseldorf ve Dortmund da verilen konser kayıtlarını içeriyordu. Grup bu albümle yüksek satış rakamlarına ulaştı ve yeni dinleyici kitleleri kazandı.

1989 yılı Ocak ayında Polonya’nın Katovice kentinde 10.000 kişiye verdikleri konserle kendilerinin bugüne kadar ki en büyük konser başarısını elde etmişlerdir. Hemen ardından ‘Agent Orange’ isimli şaheser olarak nitelendirilen albüm piyasaya sunulmuştur. Bu albüm dünya çapında başarıya ulaşarak birçok thrash albümünü geride bırakmıştır. Sodom ‘Ausgebombt’ isimli single’ı da aynı sene piyasaya sürmüştür. Gitarist Frank whitefire hemen ardından gruptan ayrılarak Kreator’a geçer.

1990 yılında çıkardıkları ‘Better Off Dead’ albümünde gitarda Michael Hoffmann vardır.Albüm grubun eski stilinden biraz farklı olsa da olumlu eleştiriler almıştır. Aynı yıl ‘The Saw Is The Law’ adlı maxi single’da piyasaya çıkar. Single da Bryan Adams parçası cover yapılmıştır. Michael Hoffmann ise bir Brezilyalı hatun için gruptan ayrılmıştır. 1991 yılı sonunda gruba Andy Brings dahil olur. Ve grup 1992 de ‘Tapping The Vein’ albümüyle eski siline yine geri döner.

Aynı yıl grubun kurulduğundan beri davulcusu olan Witchhunter ayrılmış ve yerine Atomic Steif geçmiştir. Ve 1993 te ‘Aber Bitte Mit Shanne’ adlı maxi single kaydedilir.

1994 yılına gelindiğinde grup ‘Get What You Deserve’ albümünü çıkartır.Ve aynı sene içinde ‘Marooned’ isimli konser albümü de piyasaya sunulur.

1995 te 7. stüdyo albümleri ‘Masquerade In Blood’ piyasaya çıkarılır.Albüm Gelsenkirchen de ki Rash stüdyolarında Uli Pösselt direktörlüğünde kaydedilir. Daha sonra grup 7. gitaristini değiştirir. Andy Brings gruptan ayrılarak yerine Dirk "Strahli" Strahlmeier gitara geçer. 1996 yılında ise basist&vokalist Tom Angelripper ilk solo albümü ‘Ein schöner Tag’ ı G.U.N Records dan çıkartır.Ayrıca grup 1996 yılında ‘Ten white Years’ isimli bir best of piyasaya sürer.

Dirk "Strahli" Strahlmeier ve Atomic Steif gruptan ayrılarak yerlerine gitarda Bernemann ve davulda Bobby Schottkowski geçer.Böylece grup 1997 de 'Til Death Do Us Unite’ albümünü Rash stüdyolarında kaydeder ve albüm G.U.N Records etiketiyle piyasadadır.Bununla birlikte grubun bugün hala devam eden kadrosu da oluşmuştur.

1999 yılında çıkardıkları albümleri ‘Code Red’ i Drakkar Records dan piyasaya sürerler. Sodom bu albümde sert Thrash tarzından hiçbir ödün vermez.

Steamhammer firması ile tekrar anlaşan grup 2001 yılında M-16 albümünü kaydeder. 2003 yılında ise yine aynı firmadan ‘One Night In Bangkok’ adlı konser albümlerini piyasaya sürerler. Sodom bu yıl içinde ise grubun biyografisinin ve çeşitli festivallerden, turnelerden görüntülerinin yer aldığı 5 saatlik bir DVD piyasaya çıkarmaktadır.
avatar
YÖNETİM
sadecerock.
sadecerock.

Kadın
Mesaj Sayısı : 220
Nerden : rüzgarın savurduğu yerden
Kayıt tarihi : 20/09/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz