Motörhead__

Aşağa gitmek

Motörhead__

Mesaj tarafından YÖNETİM Bir Ptsi Eyl. 22, 2008 2:18 pm

1975:Hawkwind'den kovulan Lemmy Kilmister Bastard adında bir grup kurmak için kolları sıwadı. Fakat, menajerinin onu bu isimde bir grubun hiç bir zaman "Top of The Pops"da yer alamayacağını söylemesiyle grubun ismi Motörhead oldu. Lemmy , bass ve vocalde, Larry vallace gitarda, Lucas Fox davul başında işlerine bşladılar. O senenin sonunda stüdyoya giren gruptan Lucas yerini , Phil "Philthy Animal" Taylor'a bıraktı.

1976: Motörhead'in kayıt firması şarkılarını pek beğenmezdi.(ama 3 yıl sonra grup başarı elde etmeye başlayınca onları yayınlamaya başladılar). Tayfa, ikinci bir gitarist edinmeye niyetlendi ve "Fast" lakaplı Eddie Clarke'ı denemek için teklif götürdüler. Hala bilinmeyen nedenler yüzünden Larry vallace grubu bıraktı. Fast Eddie grupta kaldı ve bu üçlü o yılların en iyi yapıtlarına imza atmaya başladılar. Grup turladı, kayıtlar yaptı ve yeni bir (ya da iki) menajer buldu.

Lemmy from Motorhead 1977: Motorhead'in ilk günışığını gören albümü Chiswick tarafından piyasaya sürüldü. Elemanlar gittikçe fan kitlesini genişlettiler ve Heavy Rock'n ROll'da olması gereken salaşlık gibi bütün iyi görünümlere kavuşmaya başladılar.

1978: Motorhead'in menajer onları Chiswick'den ayırdı. Ve Bronze Records'la bir sözleşme imzalamarını sağladı. İlk stüdyo albümlerini yapmadan önce Damned'le beraber, Sveet'in "Ballroom Blitz."'ini de içeren birkaç cover yaptılar. Senenin sonunda grup, Jimmy Miller prodüktörlüğünde stüdyoya girdiler..

1979: Ve gelen albüm, Overkill, grubun heavy metal adına verdiği sayılı klasiklerden biri olmayı başardı, aynı zamanda listelere de güçlü bir giriş yaptı. GRup İngiltere'nin neredeyse tamamını turladı ve Final festivalinde yaptıkları birkaç yıkım nedeniyle de bi süre hapiste kaldı. Henü nefes bile almamış olan grup, Miller'ın prodüktörlüğünde Bomber'ı çıkarttı ve Overkill'den bile daha iyi yerlere geldiler listelerde. BEraberinde çıkılan tur sayısı da arttı.

1980:Avrupa'Da turlayıp listelerin altını üstüne getirdikten sonra grup, Vic Maile ile tekrar bir takım kurdu ve belki de en çok bilinen albümleri olan Ace of Spades'i çıkardı . Kayıt, listelere 4 numaradan girdi. Sene, Philty'nin attan düşüp ayağını kırmasıyla sona erdi...

Lemmy And The Lion 1981:)hilty'nin iyileşmesini bekleyen gruptan Lemmy ve Eddie Girlschool grubunun tayfasıyla Maile prodüktörlüğünde çalıştılar. Sonuç olarak ortaya "Please Don't Touch." hit singleının da içinde olduğu The St. Valetines Day Massacre EP'si çıktı ortaya. Daha sona grup, Ozzy Osbourne'un Blizzard of 0z turunda özel misafir olarak sahne aldı. Amerika'dayken belki de en iyi konser albümlerinden biri olan No Sleep Till Hammersmith çıkarıldı. Listelere bomba gibi düşerek birinci sıraya fırlayan albümle Motörhead tam bir yıldız olmayı başarmıştı artık.

1982: Tayfa seneye Iron Fist albümünü kaydederek başladılar, bu prodüktörlüğünü kendilerinin yaptığı bir albümdü. Kayıt iyi sattı ve onlar için son derece doğal olan birşeye, turlamaya başladılar yine. Ama cennete bir korku yaşandı ve Fast Eddie grubu U.S. turu sırasında bıraktı.Lemmy'nin Tammy Wynette şarkısı olan "Stand By Your Man"'i vendy 0. Williams ile yapmasından az bir süre sonra gerçekleşmişti olay. Onun yerine Thin Lzzy'den Brian "Robbo" Robertson gruba dahil oldu. Japonya'yı ve Avrupa'yı tekrardan fethettiler.

1983: Grup, Art Another Perfect Day adlı, Robbo'yla yaptıkları ilk ve tek albümü çıkardı. Gitaristin giyim tarzı ve grubun en popüler şarkılarını çalmak istemeyişi fanlar tarafından pek de iyi karşılanmadı. Grubu senenin sonunda terketti Robbo.

1984: Motorhead bu sefer iki gitarist buldu:)hil Campbell ve Wurzel. Ve maalesef PhilthyYi kaybettiler. Onun yerine Saxon'dan Pete Gill gruba dahil oldu. Avustralya ve Yeni Zelanda'da ilk kez çaldılar, ayrıca kayıt firmaları olan Bronze'u da bıraktılar. No Remorse, içinde 4 tane yeni şarkı olan ve grubun firma için yaptığı son (Greatest Hits) albüm.

1985:Yasal problemler nedeniyle yeni albüm çıkaramayan grup, varlıklarının onuncu senesini TV, radio showları ve İngiltere, İskandinavya, Amerika turlarıyla geçirdi.

1986:Yasal problemlerin hallolmasıyla Bill Lasvell prodüktörlüğünde GWR adlı kayıt firmasından Orgasmatron adlı albüm geldi. Motorhead tekrar aksiyona başladı ve turlarını Monsters of Rock, Castle Donnington'daki süper bir showla bitirdi.

1987: Motorhead Eat at The Rich adlı kara bir komedi de rol aldı. Lemmy başrollerden birini oynadı ve ayrıca filmin soundtracki de grup tarafından yapıldı. Film çekimlerinden hemen önce, Pete Gill gruptan ayrıldı, Philty geri döndü. Berabaer Rock'n Roll adlı albümü çıkardılar.

1988: Alice COoper'ın turunda özel misafir olarak çalmak için tekrar yollara düştüler. Bir başka canlı kayıt, No Sleep at All , çıkarıldı. Lemmy herşeye rağmen şarkı yazmak için zaman buldu ve, "Can't Catch Me"adlı şarkıyı Lita Ford ile beraber yazdılar.Bu Lita'nın albümü için yazılmış bir şarkıydı. Ayrıca "Head Over Heels," adlı şarkıyı eski dostları olan Girlschool için yazdı. Ayrıca Decline of vestern Civilization Part II: The Metal Years'da göründü. Grup seneyi, American tour-Slayer opens adlı turdaki performanslarıyla bitirdi.

1989:Turlarında bu sefer yeni ülkelere yani, Brazilya ve Yugoslavya'ya da yer verdi grup. Lemmy, Nina Hagel'ın kendi EP'sinde vokal ve bass görevlerini üstlendi. GWR ile olan anlaşmazlıkları nedeniyle bu sene Motörhead'den herangi bir stüdyo albümü gelmedi.

1990: GWR ile süregelen anlaşmazlıklar sonucunda gruğ, WTR-SOny ile bir anlaşma imzaladı. Grup yeni bir menajer ile tekrardan kıç tekmeleyecek olan bir LP için stüdyoya ayak bastı...

1991: 1916 çıkarıldı ve Motörhead'in en iyi albümlerin biriydi bu. Grup Judas ve Alice Cooper ile bir tura çktı artı, ilk defa bir rock grubu televizyonda gece şovuna çıkacaktı, bu da Motörhead oldu o sene. Lemmy Ozzy Osbourne'un No More Tears albumündeki 4 şarkının sözlerini yazdı.

1992: 1916 Grammy'ye aday gösterildi fakat Metallica'ya kaybetti.. Grup, MArch or Dİe'ı kaydetmek için stüdyoya girerken Philty'i Mikkey Dee ile değiştirfi. Bir stadyum turunda Guns'n Roses ile MEtallica onlara eşlik ettiler..

Lemmy 1993: Motorhead'e WTR'den bir kazık geldi ve sözleşmeleri tek taraflı olarak fesh edildi.. Grup, kızgınlıklarını kendi prodüktörlüğünde yaptıkları Bastards ile gösterdiler.. Dağıtım olayını da ZYX adlı bir firma halletti. Ama bu süper albüm, gerektiği kadar ses getirmedi. Yine de 1916 ya da March or Die gibi albümlerin radyoda çaldıklarından daha fazla süre aldılar.

1994: Senenin en ilgi çeken olaylarından biri Ramons ile headliner olarak çıktıkları ve tam 45.000 kişi topladıkları bir konser oldu. Airheads adlı bir film için, orjinali BAstard albümünde olan "Born to Raise Hell" adlı şarkıyı Ice T ve Ugly Kid Joe'nun Whitfield Crane'iyle beraber kaydettiler. HEnüz herhangi bir firmayla anlaşma yapmamalarına rağmen grup, tekrar stüdyoya girerek korku bir dolu albümü, Sacrifice'ı piyasaya sürdü.

Motorhead: Sacrafice Lineup 1995:Sacrifice'ın sonunda Wurzel gruba istifasını verdi . Motörhead tekrardan üç parça kalmıştı fakat yaptıkları şovlar her zamankinden daha da güçlüydüler. CMC grupla sözleşme imzaladı ve Sacrifice Stateside'ı piyasaya sürdüler. Lemmy'nin 50. yaşgününü kutlamak için tarihi bir parti yapıldı o sene. Metallica Whisky'de özel olarak çalmak için geldi. Bay-Area'da Motörhead'in en iyi paröaları çalındı.

1996:Bunlardan sonra yorulmak bilmeyen grup tekrardan stüdyoya girerek CMC için birşeyler kaydetmeye başladı. Geçen 21 sene içinde büyük çıkışlar ve küçük inişler yaşadı grup ama Motörhead'i hala durdurabilen birşey bulunamadı.
avatar
YÖNETİM
sadecerock.
sadecerock.

Kadın
Mesaj Sayısı : 220
Nerden : rüzgarın savurduğu yerden
Kayıt tarihi : 20/09/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz